19:39
До уваги учнів і батьків!!!
Попередження та правила безпечного знаходження на кризі
 
Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА звертається до мешканців Полтавської області щодо небезпечності виходу на льодові покриття водойм, які стали з’являтися останнім часом.
Особливо звертаємо увагу батьків на те, що необхідно провести бесіди зі своїми дітьми щодо заборони виходу дітей на кригу. Також батькам необхідно уважно стежити де знаходяться їхні діти, особливо у вільний час, після закінчення занять у школі.
 

Нагадуємо правила безпечного знаходження на льоду:

На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0°С):

- для одного пішохода - лід синюватого, або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см;

- для групи людей (масові переправи пішки) - товщиною не менше 15 см , при масовому катанні на ковзанах - 25 см.

Міцним льодом вважається прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком при товщині 12 см. Міцність льоду пропонується перевіряти пішньою. Якщо після першого удару лід пробивається й на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється.

Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, траву та ін.).

Не дозволяється виходити на лід у нічний час.

Під час групового переходу по льоду необхідно рухатись на відстані 5-6 метрів один від одного та уважно стежити за тим, хто іде попереду.

Переходити водойми на лижах дозволяється тільки після перевірки міцності льоду. З метою забезпечення безпеки при пересуванні на лижах по льоду необхідно відстебнути кріплення лиж, зняти петлі лижних палок з кистей рук, наплічник тримати на одному плечі.

Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.

Суворо забороняється кататися на льоду дітям без нагляду дорослих, або самостійно виходити на лід.

Під час підльодного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати та бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 м. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет на собі або рятувальний лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 г на другому.

Надання допомоги людині, яка провалилась під лід:

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу.
При наданні допомоги людині не можна рухатися до неї у повний зріст, тому що існує небезпека самому потрапити в біду. До потерпілого потрібно наближатися лежачи, розкинувши руки та ноги.

Для надання допомоги можна використовувати підручні дошки, драбину, жердини та ін. Лежачи на одному з таких предметів, закріплених з одного боку мотузкою за щось на березі чи за край криги, надаючий допомогу повільно просувається до потерпілого на відстань, що дозволяє йому подати мотузку, пояс чи багор. Потім - відповзає назад і поступово витягує на лід потерпілого.

При наданні допомоги в місцях, де є промоїни чи битий лід, використовуються спеціальні засоби - рятувальні шлюпки на полозках, на яких наближаються до потерпілого за допомогою кішки та багра.

Якщо для надання допомоги немає нічого, тоді 2-3 чоловіка лягають на кригу ланцюжком, наближаються до потерпілого, тримаючи один одного за ноги, а перший з них подає потерпілому ремінь, одяг, тощо.

Медична допомога людині, яка провалилася під лід і врятована, повинна бути направлена на запобігання подальшого переохолодження та зігрівання.

Якщо ви провалилися на кризі річки або озера - широко розкиньте руки по крайкам кригового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися. Намагайтеся не обламувати крайку криги, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із кригового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена.

Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти й зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Будьте уважні, бережіть своє життя!

Просмотров: 294 | Добавил: svetlana | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: