Вторник, 22.10.2019, 22:01 Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Поради батькам | Реєстрація | Вхід

Поради батькам

Шановні працівники навчальних закладів та батьки!

У часи, коли країна переживає загострення соціально-політичної ситуації, багато людей переживають почуття тривоги, неспокою, страху. При цьому дехто залишається здоровим і витриманим, не зважаючи ні на що. Але є і менш стійкі до стресу люди, які потребують кваліфікованої психологічної допомоги.

За ініціативою міського управління освіти організовано роботу на волонтерських засадах висококваліфікованих фахівців психологічної служби по наданню психологічної допомоги населенню.

Прийом здійснюватиметься за адресою вул. Чапаєва 69А (Центр позашкільної освіти), кімната №12 (1-й поверх).

Графік роботи фахівців, які здійснюватимуть психологічне консультування:

Понеділок: 12.00-18.00

Вівторок: 10.00-18.00

Середа: 9.00- 16.00.

Телефон для зв'язку: 2-00-89

Ви можете звернутися за допомогою у разі, якщо:

>    Ви повністю поглинуті думками про ситуацію в країні, місті тощо і не можете від них відсторонитися

>    Ви відчуваєте себе дуже самотнім, розгубленим, наляканим і не розумієте, як діяти конструктивно в буденному житті

>    Ви перебуваєте в стані безнадійності, важкої депресії або гніву

>    Ваше життя йде шкереберть: наростають подружні проблеми, сімейні конфлікти, втрата дружби, проблеми на роботі або в навчальному закладі.

Piccy.info - Free Image Hosting

Поради батькам першокласників

Готовність дитини до школи

Інтелектуальна готовність – це сформованість уваги, розвиненої пам’яті, операції аналізу, синтезу, узагальнення. До 6 років дитина повинна знати свою адресу, назву міста, де мешкає, назву країни, її столицю; ім’я та по батькові батьків, де вони працюють. Розуміти, що їхня бабуся –це чиясь мама: батька чи матері. Повинна знати пори року, їх послідовність й основні ознаки, назви місяців, дні тижня; основні види дерев, квітів, розрізняти домашніх і диких тварин.

Мотиваційна готовність  - це бажання школяра прийняти  нову роль школяра. Для цього важливо, щоб школа подобалась своєю головною діяльністю  - навчанням.

Вольова готовність – це вміння поставити мету, прийняти рішення, намітити план дій, виконати його. Виявити зусилля, оцінити його результат.

Комунікативна готовність – вміння ввійти в дитяче товариство, діяти разом з іншими, поступатися підкорятися.

Адаптація(пристосування) дитини до школи

3 етапи  адаптації

1.    ( 2 -3 тижні ) - орієнтовний: у відповідь на нові впливи реагують усі системи організму.

2.   (1-2 місяці) - нестійке пристосування, організм шукає і знаходить певні оптимальні варіанти реакцій на ці впливи.

3.   (3-6 місяців) - відносно стійке пристосування, коли організм знаходить  найбільш оптимальні варіанти реагування на навантаження.

Що відбувається в організмі дитини в перші дні навчання?

- нестійка працездатність;

- дуже високий рівень напруження серцево – судинної системи;

- різке зниження навчальної активності;

- зниження працездатності;

- до кінця  першої чверті маса тіла зменшується у 60% дітей;

- скарги на втому, головний біль, сонливість, погіршення апетиту, поганий сон;

- розгальмованість рухова або в’ялість, втома;

- розлади кишково - шлункового тракту;

- підвищення артеріального тиску.

Поради  батькам щодо запобігання шкільній дезадаптації

- формуйте позитивне ставлення до школи;

- виявляйте інтерес до шкільних справ та успіхів дитини;

- формуйте адекватну самооцінку;

- не перевантажуйте дитину надмірними заняттями, чергуйте їх з грою;

- навчайте етичних норм спілкування з однолітками та дорослими;

- привчайте самостійно долати труднощі, які під силу подолати 6-річній дитині;

- частіше хваліть,  а не докоряйте;

- пам’ятайте, що кожна людина має право на помилку;

- частіше згадуйте себе у дошкільному віці;

- любіть дитину безумовною любов’ю, приймайте її такою, якою вона є.

«  Октябрь 2019  »